Labioplastyka warg sromowych mniejszych - Centrum Medycyny i Estetyki
17524
page-template-default,page,page-id-17524,ajax_fade,page_not_loaded,,wpb-js-composer js-comp-ver-4.7.4,vc_responsive
ginekologia estety

Labioplastyka warg sromowych mniejszych

Wielkość oraz kształt warg sromowych ma duże znaczenie nie tylko pod kątem estetyki, ale również zdrowia. Ich niesymetryczność albo zbyt duży rozmiar może doprowadzić do różnego rodzaju dolegliwości związanych z wykonywaniem codziennych czynności, takich jak noszenie bielizny, stroju kąpielowego, a nawet siadanie na krześle. Co więcej, ma negatywny wpływ na aktywność seksualną oraz uprawianie sportów – w szczególności jazdy konno i na rowerze.

Co powoduje problemy z wielkością lub kształtem warg sromowych? Przede wszystkim uwarunkowania genetyczne, a także uszkodzenia, które powstają w czasie porodów i na które nie mamy większego wpływu. Deformacja warg sromowych może być również wynikiem postępującego procesu starzenia się tych okolic ciała.

Wszelkie nieprawidłowości związane ze złą anatomią warg sromowych można wyeliminować dzięki zabiegowi, jakim jest labioplastyka. Zabieg ten pozwala nie tylko poprawić jakość codziennego życia, ale również przywrócić przyjemność czerpaną z odczuć seksualnych, a także poprawić samopoczucie i stan psychiczny pacjentki.

Na czym polega labioplastyka?

Zabieg labioplastyki warg sromowych mniejszych stosowany jest w celu modelowania warg sromowych oraz ich zmniejszania. Metoda, jaka jest stosowana w tym przypadku to cięcie chirurgiczne albo zastosowanie lasera – oczywiście po ówczesnym znieczuleniu.

Znieczulenie odbywa się na obszarze zabiegowym za pomocą specjalnego kremu znieczulającego i lidokainy (znieczulenie nasiękowe), dzięki czemu nadmiar tkanki może być bezproblemowo obcinany – zarówno przy użyciu skalpela, jak i lasera. Która metoda jest częściej stosowana? Labioplastyka laserowa, ze względu na mniejszą inwazyjność oraz szybszy przebieg zabiegu. Co więcej – przy zastosowaniu metody laserowej dochodzi do koagulacji tkanki, w związku z czym utrata krwi zostaje zdecydowanie zminimalizowana.

Wskazania

 • Duże, zdeformowane lub asymetryczne wargi sromowe,
 • Zdeformowane wargi sromowe po porodzie,
 • Codzienny dyskomfort podczas codziennych czynności lub uprawiania sportów,
 • Dyskomfort podczas współżycia seksualnego,
 • Częste infekcje związane z wargami,
 • Niezadowolenie wyglądu warg sromowych.

Przeciwwskazania

 • Ostry stan zapalany pochwy i sromu,
 • Uczulenie na któryś z leków, podawanych przy znieczuleniu,
 • Ciężkie i rzadko występujące zaburzenia krzepliwości krwi,
 • Miesiączka lub inne krwawienie z pochwy,
 • Choroba nowotworowa w obrębie narządów płciowych,
 • Ciąża / karmienie piersią,
 • Okres połogu.

Efekty

Labioplastyka jest zabiegiem, którego celem jest zmiana kształtu, wielkości oraz wyglądu warg sromowych mniejszych, a co za tym idzie – poprawa komfort życia codziennego oraz seksualnego.

Okres pozabiegowy

Po zabiegu pojawi się opuchlizna, a proces gojenia się rany jest podobny do tej pooperacyjnej. Konieczna jest wstrzemięźliwość seksualna w okresie 4-6 tygodni, a także unikanie dużego wysiłku fizycznego.

Cena zabiegu

Koszt zabiegu labioplastyki uzależniony jest od skali problemu, a więc wielkości warg sromowych.

Zapisz się