Leczenie migreny - Centrum Medycyny i Estetyki
17481
page-template-default,page,page-id-17481,ajax_fade,page_not_loaded,,wpb-js-composer js-comp-ver-4.7.4,vc_responsive
zabiegi na twarz

Leczenie migreny

shutterstock_446191561

Migrena jest dolegliwością, z którą, na co dzień boryka się wiele kobiet i mężczyzn. Często migrena bywa dziedziczna i atakują zwłaszcza kobiety. Migrenę wywołują zaburzenia naczynioruchowe większych tętnic znajdujących się w obrębie głowy. Początkowo nadmierny skurcz naczyń powoduje niedokrwienie, które objawia się zaburzeniami widzenia, mroczkami itp. Następnie duże naczynia (zwłaszcza wewnątrz czaszkowe) rozszerzają się nadmiernie, a krew uderzając na zwiotczała ścinkę naczynia wywołuje tętniący ból. Bóle migrenowe maja charakter napadowy i potrafią się utrzymywać od 4 nawet do 72 godzin.

Migrena najczęściej atakuje część czołową głowy i skronie. Pod wpływem uderzeń krwi na ścianki naczynia sztywnieją one, co skutkuje uporczywym, stałym, tępym ewentualnie rozsadzającym bólem. Przy silnych bólach migrenowych dodatkowo dochodzi do skurczu mięśni głowy i szyi, co wydłuża dolegliwości bólowe. Za bóle migrenowe mogą odpowiadać również zmiany zwyrodnieniowe w odcinku szyjnym kręgosłupa, ból ten wywołuje tętnica szyjna, która zostaję nadmiernie rozszerzona.

W centrum medycyny i estetyki migrene leczymy za pomocą toksyny botulinowej. Jest to rewolucyjna metoda stosowana na całym świecie. To ważne i niespodziewane odkrycie dało osobom cierpiącym na migreny, bezpieczną alternatywę dla przyjmowanych codziennie leków na receptę. Konwencjonalne terapie mające na celu zniwelowanie symptomów migreny obejmują leki przeciwbólowe, opiaty i leki przeciwwymiotne. Wiele z tych leków ma nieprzyjemne skutki uboczne takie, jak mdłości, ospałość, problemy żołądkowe i dysfunkcja seksualna.

Leczenie botoksem polega na kilkunastu iniekcji określonej dawki toksyny botulinowej w okolice czoła, skroni, głowy i szyi (głównie w tylne ich obszary). Botoks oddziałując na porażone mięsie powoduje ich relaksację jednocześnie łagodząc ucisk na nerwy i naczynia w miejscu powstawania bólu. Zaburzone zostaje przewodnictwo nerwowe a tym samym przekazywani informacji o bólu do mózgu. Neuroprzekaźniki odpowiedzialne za powstawanie bólu zostają mówiąc wprost zablokowane. W trzech czwartych niewątpliwą zaletą jest długotrwały czas .

Czas zabiegu

Kilkanaście minut

Przebieg zabiegu

Terapia botoxem obejmuje kilka zastrzyków, które nasz specjalista aplikuje w odpowiednio wybranych miejscach na głowie i karku. Znieczulenie nie jest konieczne, ale na życzenie miejscu ukłucia, aby pacjent nie odczuł żadnego dyskomfortu.

Efekty

Efekty zabiegów utrzymują się do 4 miesięcy.

Zalecenia po zabiegu

Po zabiegu przez kilka godzin nie należy wykonywać żadnych zabiegów pielęgnacyjnych twarzy, Przez 4 godziny pacjent nie powinien się kłaść ani schylać, Przez cztery kolejne dni nie należy korzystać z sauny i solarium

Przeciwwskazania

  • Choroby z zaburzeniem przewodnictwa nerwowo-mięśniowego,
  • Stosowanie leków powodujących relaksacje mięśni,
  • Miejscowe infekcje skóry,
  • Ciąża i okres karmienia,
  • Zaburzenia krzepnięcia.

Zapisz się