Przebarwienia - Centrum Medycyny i Estetyki
17398
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-17398,ajax_fade,page_not_loaded,,wpb-js-composer js-comp-ver-4.7.4,vc_responsive
Jak pomóc?

Przebarwienia

Przebarwienia, to widoczne gołym okiem plamki lub plamy, ciemniejsze od otaczającej je zdrowej skóry. Mogą przybierać kolor od jasnobrunatnego, przez wszystkie odcienie brązu, aż do szarego. Przebarwienia bardzo często powstają przy udziale światła słonecznego i często są po prostu nagromadzeniem melaniny – barwnika skóry produkowanego w odpowiedzi na promienie ultrafioletowe. Czasem jednak niewielka plamka na skórze może być wynikiem zwiększenia ilości nie tylko samego barwnika, ale także produkujących go komórek – melanocytów.

 

Z uwagi na częstą lokalizację na skórze odsłoniętej (twarz, dekolt, grzbiety dłoni) stanowią duży problem psychologiczny i estetyczny. Mankament ten dotyczy 30% kobiet po trzydziestym roku życia i 90% po pięćdziesiątym. Na szczęście istnieje szereg zabiegów mających na celu systematyczne usuwanie przebarwień.

 

 

Polecane zabiegi:

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej